Ponad 20 lat doświadczenia w oświetleniu
Naszą specjalnością przez lata była produkcja i handel przede wszystkim lampami wykonanymi ręcznie o trudnym wzornictwie jak np. repliki lamp witrażowych, abażury z naturalnych materiałów etc. Posiadamy największą na rynku polskim ofertę wzorów lamp z masy perłowej, wykonanych również ręcznie techniką witrażową. Masa perłowa otrzymywana jest z naturalnych muszli morskich co sprawia, że każdy abażur jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. W naszej ofercie znajduje się również oświetlenie tradycyjne i nowoczesne wykorzystujące technologię LED i akumulatory na energię słoneczną. Polecamy się jako producent lamp ogrodowych „solarnych”. Przygotowujemy ten produkt jako „gotowy do sprzedaży” dla dużych sieci.
Realizowaliśmy kompleksowe projekty wyposażenia w oprawy oświetleniowe dla :
-domów jednorodzinnych i mieszkań
-wielorodzinnych budynków mieszkalnych
-hal garażowych, magazynowych oraz obiektów handlowych
-oraz hoteli i pensjonatów
Proponujemy tylko innowacyjne rozwiązania ,najlepszych producentów opraw oświetleniowych. Naszą specjalnością jest LEDyfikacja opraw oświetleniowych z tradycyjnymi źródłami światła. Możemy każdą latarnię wyposażoną w żarówki np. metalohalogenkowe zmodyfikować na diody LED. Taka zamiana źródła światła pozwala na zachowaniu lamp zabytkowych oraz specjalnie zaprojektowanych do określonej inwestycji. W ramach zlecenia zaprojektujemy odpowiednie moduły LED, soczewki i zasilacze do każdej lampy.
Oprawy diodowe – korzyści z zastosowania
Oświetlenie LED jest obecnie najbardziej energooszczędnym i proekologicznym źródłem światła do użytku zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego. Charakteryzuje się ono niskim poborem energii oraz wysoką trwałością –ponad 50.000 godzinv(6 lat ciągłej pracy). Źródła światła wykonane w technologii LED są pozbawione rtęci i innych substancji szkodliwych – są zatem w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Brak kosztów związanych z utylizacją, wysoka energooszczędność, sięgająca do 70% w całym układzie, mniejsza emisja ciepła, żywotność niezależna od częstotliwości włączeń i wyłączeń, brak zjawiska stroboskopowego powodującego zmęczenie oczu to podstawowe zalety oświetlenia LED.
Oświetlenie awaryjne i kierunkowe.
Instalacje oświetlenia awaryjnego powinny być projektowane we wszystkich obiektach budowlanych, w których zanik napięcia w elektrycznej sieci zasilającej może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, poważne zagrożenie środowiska, a także znaczne straty materialne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. Dz. U. 75 poz.690 z późniejszymi zmianami – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r Dz. U. Nr 56 poz. 461 oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 10 grudnia 2010r. Dz . U. Nr 239 poz. 1597).
Oświetlenie awaryjne jest przewidziane do stosowania podczas zaniku zasilania oprawo świetlenia podstawowego. Z tego względu oprawy oświetlenia awaryjnego muszą być zasilane z niezależnego źródła zasilania. Oświetlenie awaryjne musi spełniać wymagania i parametry opisane w normach PN-EN 1838 i PN-EN 50 172. Ogólnym celem awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego jest zapewnienie bezpiecznego wyjścia z miejsca pobytu podczas zaniku normalnego zasilania.